Menu
ПОРАДИ
Як стати учасником?
Перше, з чим стикається людина, котра хоче знайти наставника ― заявка.
Для наставника, це буде першою інформацією, яку він дізнається і на основі якої зробить свій вибір.
Ми ретельно аналізуємо кожну з отриманих заявок та відбираємо лише ті, з яких можна зрозуміти:
Сферу розвитку
Цілі участі у проекті
Мотивацію участі у проекті
І це все повинно бути логічно пов'язано між собою. Сферу розвитку ми обираємо одну, тому що для реальних результатів необхідно сфокусуватись і зосередити свої ресурси на роботі над чимось одним.

Не страшно, якщо існує декілька сфер, в яких ви хочете себе спробувати. З ними можна поступово розбиратись.

Але якщо таки страшно щось проґавити, то на MakeMeBetter не завершується професійний розвиток і можна спробувати себе в інших сферах за допомогою стажувань, волонтерства.
сфера розвитку
Наставниця MakeMeBetter:
Моя порада перш за все бути відвертим і чесним з собою, приймаючи рішення брати участь у проекті. Надавати максимально розгорнуту відповідь, адже це є першим знайомством з наставником та вирішальний момент того, чи в тебе з'явився наставник взагалі. Сприймати анкету не як формальність, а як перше онлайн знайомство з наставником. Почніть працювати над собою вже зараз, заповнюючи анкету та аналізуючи свою участь в проекті.
Загалом, професійне наставництво дещо відмінне від міфічного наставництва, яке повинно стати панацеєю від усіх негараздів. Невизначеність у сфері розвитку, несміливість, нерозуміння рівня своїх навиків, відсутність мотивації ― це цілковито адекватні ситуації. Їх необхідно вирішувати, проте професійний наставник тут мало чим зможе допомогти.
Наставник MakeMeBetter:
Отталкивает, если вижу, что человек рассчитывает полностью на ментора, и ждет, что он волшебным образом решит все его проблемы.
ЦІКАВО
Отримати зворотній зв'язок на свої сильні та слабкі сторони можна просто спитавши у людей, з якими ви вчитесь/працюєте/мешкаєте разом.

А тут крутий матеріал про те як його збирати і що з ним робити.
Велику гору розбирають по маленьким камінчикам, так само і ми просимо спланувати цілі участі у проекті, яких ви хочете досягнути саме за 3 місяці, саме роботи з наставником. Це невеликі кроки для того, щоб стати кращим професіоналом чи знайти відповіді на свої запитання, але їх можна буде виміряти і оцінити для себе, в першу чергу, чи це було корисно чи ні.
Під час заповнення цілей участі, подумайте чи це є конкретним запитом, за яким ви звертаєтесь?
Цілі участі у проекті
підказка
Другий етап участі у програмі ― створення плану професійного розвитку. Там вам потрібно буде покроково прописати свій план досягнення цілей, які ви вказуєте в заявці. Пропишіть їх одразу у формі і далі буде легше :)
Наставниця MakeMeBetter:
Мене відштовхує, коли людина без досвіду роботи пише, що вона от прямо вже хоче працювати у відомих міжнародних структурах чи організаціях. Бо одразу виникає питання щодо рівня її очікувань стосовно програми та самої себе (я про людину, а не про наставника).
80% роботи з наставником залежить від учасника, його ініціативи, проактивності та усвідомлення себе і своїх потреб. Ми допомагаємо зрозуміти це, задаючи запитання у заявці та плані професійного розвитку, коли у вас є весь час світу сісти за горням смачного чаю та зосередитись на собі, послухати себе, подумати про себе і визначити що собі потрібно. Для нас найважливішим є те, щоб ви це знали для себе, а результатом цьому стало підтвердження: можливість сформулювати це у заявці.
Наставник MakeMeBetter:
Мой совет участникам: писать откровенно и открыто. Успех пары "ментор - участник" зависит в том числе и от того, насколько они совместимы друг с другом. Возможно, менторы 90-го уровня способны работать с любыми участниками, но для меня играет роль, сколько комфортно мне в общении с участником. Если мы совместимы, то это здорово облегчает работу, а узнать я это могу только с полноценной, честной информации.
важливо
Писати з думкою про те, чи зрозуміє мій наставник
що саме я хочу сказати, якщо прочитає це.
Наставниця MakeMeBetter:
Обрала свою учасницю, бо вона щиро описала свій досвід, очікування та те, як вона працює над собою, а не вказала просто загальні фрази.
Мотива́ціялат. movere) — спонукання до дії; динамічний процес фізіологічного та психологічного плану, керуючий поведінкою людини, який визначає її організованість, активність і стійкість; здатність людини діяльно задовольняти свої потреби. Її справді потрібно описати в мотиваційному есе.

В есе — місце для щирого та правдивого зізнання для чого ж вам це все! Для більшості наставників вирішальним моментом у виборі підопічного стає саме емоційне співвіднесення себе з болем учасника та його амбіціями. Якомога ширше описуючи для чого вам саме наставництво, саме професійне і саме вам, ви збільшите вірогідність 100%-го збігу інтересів, характерів, карми і зірок на небі.
мотивація участі у проекті
Не варто писати: мені потрібна така ж людина, як я.
Якщо раптом ви не додали список усіх критеріїв які характеризують це "я".
Наставниця MakeMeBetter:
В основному, звертаю увагу на ессе, в якому учасник найбільше розкривається. Зрозумілими стають мотиви та готовність повноцінно прийняти участь в проекті.
Повпливати на те, щоб учасника вибрав саме наставник, який найкраще і найповніше зможе поділитись власним досвідом та допомогти просунутись на кар'єрному шляху напряму неможливо. Але чітко відповідаючи собі на усі запитання у заявці а потім серйозно поставившись до її заповнення, учасник робить усе залежне від себе. А далі вже справа за наставником ― відчути та зрозуміти усе, що написано і зробити вибір.
Наставниця MakeMeBetter:
Я б порадила бути чесними, відвертими, розказати про себе не тільки професійну сторону, але і особисту. Сухий підхід і неможливість побачити особистість за заявкою ―
На завершення
Ми створили цю програму для того, щоб допомагати людям ставати кращими професіоналами. Спосіб, в який ми вирішили це робити, це професійне наставництво і не всім потрібне саме воно. Але якщо вам потрібне саме воно, то давайте це зробимо якісно і класно!

Бажаючи успіху,
команда MakeMeBetter